ReklamaA1 - Przystań Nautica

Festiwal Zdrowia w Gołdapi. Warto tu zajrzeć

Festiwal Zdrowia w Gołdapi. Warto tu zajrzeć
 fot. mazury24.eu

Wielkimi krokami zbliża się Festiwal Zdrowia na Mazurach. To już 8 edycja tej imprezy promującej zdrowie, organizowanej przez Uzdrowisko Gołdap. Wydarzenie uświetni koncert słynnego rapera Mezo.

Festiwal Zdrowia w Gołdapi odbędzie się 2 czerwca br., przy Mazurskich Tężniach Solankowych.

 - Zapewniamy, że będzie zdrowo, sportowo i muzycznie, nikt w tym dniu nie będzie narzekał na nudę. Zarezerwujcie sobie ten dzień, aby nas odwiedzić bo szykuje się mnóstwo ciekawych atrakcji – informuje Urząd Miejski w Gołdapi.

Festiwal Zdrowia w Gołdapi. Warto tu zajrzeć

Gołdap to miasto o wyjątkowych walorach przyrodniczo-klimatycznych, jest najczystszym miastem pod względem powietrza w regionie. Turystów planujących przyjazd na weekend do Gołdapi informujemy, że trzy dni to zdecydowanie za mało.

Miasto jako jedyne na Warmii i Mazurach posiada status uzdrowiska o profilu borowinowo – klimatycznym z Promenadą Zdrojową, pijalnią wód mineralnych, a także tężniami.

Gołdap jest miasteczkiem położonym na Mazurach Garbatych, pomiędzy Puszczą Romincką, a Wzgórzami Szeskimi - tuż przy granicy Polski i Obwodu Kaliningradzkiego. To jedno z najmłodszych polskich uzdrowisk.

Gołdap jest też interesująca pod wieloma innymi względami. Bogatą całoroczną ofertę zapewnia nie tylko sanatorium, ale również wspomniane „garby” nadające nazwę całemu regionowi, a właściwie jeden garb – Piękna Góra.

Położone tuż pod Gołdapią wzniesienie jest świetną alternatywą dla narciarzy i snowboardzistów, którzy nie chcą tracić połowy weekendu na podróż w góry.

Trasy narciarskie, wyciągi orczykowe, kolej krzesełkowa, kawiarnia obrotowa na szczycie oraz inne kulinarno-rekreacyjne atrakcje kompleksu Piękna Góra Rudziewicz, chociażby park linowy i kręgielnia, bez wątpienia zaspokoją oczekiwania turystów.

Z kolei na narciarzy biegowych czekają zawsze świetnie przygotowane trasy narciarskie w dzielnicy uzdrowiskowej oraz podgołdapskim Lesie Kumiecie. Tam też odbywa się najstarsza impreza narciarska na Warmii i Mazurach – Bieg Jaćwingów, w której rokrocznie rywalizuje kilkuset zawodników.

ReklamaC1 - Mugga

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Odysseya Yachts