ReklamaA1 - Strefa Kibica Sztynort

Festyn ekologiczny w Wydminach na Mazurach

Wydarzenia i imprezyjarmarki, festynyBieżące31 maja 2024, 9:29Komentarzy: 1
Festyn ekologiczny w Wydminach na Mazurach
 fot. Organizator.

Mazurski piknik z rozmowami o odpadach w tle, to znak rozpoznawczy festynu „Eko-Logika”. Tradycyjnie nie zabraknie dobrej kuchni oraz tematycznych stoisk edukacyjnych.

Organizator imprezy Mazurski Związek Międzygminny – Gospodarka Odpadami, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wydminach poprzez kulturalno–rozrywkowe wydarzenia i dobrą zabawę, postarają się przybliżać uczestnikom proekologiczną tematykę i edukować w zakresie gospodarki odpadami. Tegoroczna Eko-Logika oferowała będzie szereg tematycznych stoisk edukacyjnych.

Kwiaty za odpady, warsztaty recyklingowe, kolory holi i dmuchańce!

Główną atrakcją Wydmińskiej imprezy będzie „Mazurski automat do butelek”, w którym będzie można zamienić butelki PET na sadzonki kwiatów. Obowiązują proste zasady, za każde przyniesione 20 butelek PET, wydajemy roślinę. Obowiązuje limit 5 roślin na osobę. „Akademia młodego recyklera” to miejsce w którym powstaje „coś z niczego”. Uczestnicy zabawy wykonają obrazki w 3D, węże z korków od butelek, słonie z rolek po papierze toaletowym, rakiety z rolek po ręcznikach papierowych, żółwie ze spodów po butelkach plastikowych, pociągi z rolek po papierze toaletowym, popity, kolorowanki dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją stoiska będą bańki mydlane, balony, eksplozja kolorów (holi). Dobrą zabawę dla najmłodszych zagwarantują także odpadowe gry i zabawy: tematyczny twist, wieloformatowe gry planszowe, segregacja odpadów na wesoło czy quiz odpadowy, zmagania sportowe rzuty do celu, odpadowe kręgle oraz skrzynia „zgadula. Tuż obok stoiska z grami, znajdować się będzie ogromna dmuchana zjeżdżalnia i tor przeszkód. Specjalne atrakcje skierowane do najmłodszych przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Wydminach.

Festyn ekologiczny w Wydminach na Mazurach

Śmieciarka dwukomorowa czy Antyazbestowe Miasteczko?

„Jak działa śmieciarka” to stoisko zorganizowane przez firmę transportującą odpady. W ramach tego stoiska goście wydarzenia poznają szczegóły pracy operatora śmieciarki. Bedzie to niesamowita okazja do zbaczania „od środka” pojazdu odbierającego odpady oraz sprawdzenia, czy rzeczywiście posiada dwie komory do gromadzenia odpadów. Natomiast tajemniczo brzmiące „Antyazbestowe miasteczko” to miejsce, w którym porusza się problematykę usuwania wyrobów zawierających azbest, możliwości finansowania usuwania azbestu oraz stosowania alternatywnych pokryć dachowych.

Koncerty i konkursy

Na scenie wystąpią Wydminersi z Gminnego Ośrodka Kultury w Wydminach. Jako gwiazda wystąpi Załoga dr. Bryga. Podczas imprezy nastąpi również rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych, ogłoszonych przez MZMGO, „Rady na Odpady” i konkurs „Zbiórki makulatury.

Mobilny punkt informacyjny

W ramach festynu mieszkańcy będą mogli załatwić sprawy urzędowe związane z gospodarką odpadami w mobilnym punkcie informacyjnym. Pracownicy MZMGO odpowiedzą na pytania w zakresie zbiórki odpadów komunalnych, przyjmą deklaracje wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, przedstawią program usuwania odpadów pochodzenia rolniczego (folia rolnicza) oraz azbestu, przyjmą też wnioski chętnych do udziału w programach.

Do zobaczenia w Wydminach

Mazurskim jeziorom, łąkom i lasom wciąż daleko do idealnej czystości. Trzeba też dążyć do ograniczenia ilości produkowanych odpadów i zwiększenia odzysku surowców wtórnych.

Organizatorzy zapraszają do aktywnego udziału w Mazurskim Festynie Ekologicznym Eko-Logika. Plac obok plaży w Wydminach, 8 czerwca 2023 (sobota) od 11:00.  

ReklamaC1 - Patronite

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW

ReklamaB0 - OW Wodnik

Daj nam znać

Jeśli coś się na Mazurach zafascynowało, wzburzyło lub chcesz się tym podzielić z czytelnikami naszego serwisu
Daj nam znać
ReklamaB1 - Rumszewicz
ReklamaA2 - Mazurskie Mini Zoo Majówka